30.03.2020

informacja dotycząca funkcjonowania HELIMED

informacja dotycząca funkcjonowania HELIMED
informacja dotycząca funkcjonowania HELIMED

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że od dnia 1 kwietnia 2020 wznawiamy wykonywanie badań diagnostycznych z zakresu rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, RTG oraz USG w większości naszych pracowni. Szczegółowe informację dotyczące godzin pracy znajdują się w zakładce PLACÓWKI.

Nasi konsultanci telefoniczni dostępni są dla Państwa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie pacjentów, czas oczekiwania na połączenie może być wydłużony, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

Dbając o Państwa zdrowie jak również zdrowie naszych pracowników wprowadziliśmy poniższe standardy obsługi pacjenta:

  • Pracownicy rejestracji telefonicznej podczas rozmowy przeprowadzą z Państwem krótką ankietę epidemiologiczną.
  • Do pracowni należy wejść w maseczce zakrywającej nos i usta.
  • Po wejściu na teren pracowni każdy pacjent zostanie poproszony o zdezynfekowanie rąk.
  • W dniu badania ponownie przeprowadzimy ankietę oraz zmierzymy temperaturę ciała.
  • Na terenie poczekalni jednoczasowo będzie mógł przebywać tylko jeden pacjent. W przypadku osób niepełnosprawnych lub dzieci dopuszczamy obecność 1 osoby towarzyszącej.
  • Po badaniu każdy Pacjent otrzyma płytę CD z obrazami diagnostycznymi z wykonanego badania, zaszyfrowany opis badania zostanie wysłany drogą elektroniczną.
  • Wyniki badań wykonane przed 17 marca 2020 można odebrać w pracowni zlokalizowanej w  Katowicach ul. Panewnicka 65, po uprzednim telefonicznym ustaleniu terminu odbioru.

Zalecamy, aby osoby z objawami infekcji dróg oddechowych (kaszel, katar, gorączka) przełożyły termin badania.

Nadal istnieje możliwość przesłania opisu badania drogą elektroniczną. W przypadku chęci otrzymania opisu prosimy wysłać do nas wiadomość na adres wyniki@helimed.pl lub zadzwonić na numer 663 300 052. W treści widomości proszę wpisać: imię i nazwisko pacjenta, rodzaj badania,  numer badania lub datę badania, pracownię (miasto) w którym zostało wykonane badanie.

W obecnej sytuacji nie ma obowiązku dostarczenia skierowania do 14 dni od momentu zapisu na badania – zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020, skierowanie należy dostarczyć  w terminie 21 dni od dnia zakończenia stanu epidemiologicznego.

Zachęcamy gorąco do obserwowania strony www.helimed.pl jak również profilu na Facebook, ponieważ  to tu będą pojawiać się aktualne informacje.