10.06.2015

Ekosong 2015

Ekosong 2015
Ekosong 2015

W dniu 06.06.2015 r., na kalwarii panewnickiej przy klasztorze Franciszkanów mieszczącym się na ul. Panewnickiej 76 w Katowicach, odbył się XXII Festiwal Piosenki Ekologicznej i Religijnej EKOSONG 2015. Oprócz rywalizacji stricte atrystycznej, tj. zmagań młodych talentów bioracych udział w Konkursie Piosenki Ekologicznej i Religijnej, czego zakończeniem był koncert gwiazd Maleo Reggae Rockers oraz Natalii Niemen, rozegrano turniej Piłki Nożnej.

Turniej został rozegrany na boisku orlik przy ulicy Kijowskiej. Rywalizacja rozegrała się pomiędzy zespołami: Franciszkanów, Urzędu Miasta Katowice, Nadleśnictwa Katowice oraz HELIMED-u. Piłkarze HELIMED zajęli zaszczytne 2 miejsce, tuż za zwycięzcą tegorocznej edycji turnieju Urzedem Miasta Katowice.

Kulturowa impreza jaką jest EKOSONG miała na celu uwrażliwienie ludzi na konieczność ochrony środowiska, zwłaszcza tego w wymiarze lokalnym, a jednocześnie aby pomogła kształtować w młodych ludziach naszego Regionu świadomość ekologiczną. Festiwal ten od wielu lat wpisuje się od strony artystyczno – kulturalnej w kalendarz imprez naszego Regionu.

HELIMED od kilku lat regularnie wspiera tą inicjatywę. Jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy wziąć udział w projekcie, który od lat pomaga młodym ludziom kształtować i krzewić w Nich proekologiczne idee i zachowania.

HELIMED w tym zakresie podąża w tym samym kierunku, czego potwierdzeniem jest wprowadzenie i realizowanie założeń normy Zarzadzania Środowiskowego ISO 14001.HELIMED przesyła gratulacje zwycięzcom Konkursu Piosenki Ekologicznej, a także zwycięzcy turnieju piłki nożnej.

Do zobaczenia za rok!